Import certifikátu v iOS + nastavení e-mailového klienta

Tento návod je určen pro systém iOS 5 a vyšší.

V tomto návodu se předpokládá, že již máte spárovaný certifikát se soukromým klíčem, vytvořenu zálohu certifikátu do souboru *.p12 nebo *.pfx a nainstalovány kořenové certifikáty PostSignum. Nejjednodušší řešení, jak zkopírovat zálohu certifikátu do systému iOS, je zaslání souboru na email. Soubor *.p12 nebo *.pfx musí být řádně zabezpečen heslem, zadávaným při provádění zálohy.

Postup zde uvedený je pouze orientační, od skutečnosti se může lišit.

Jakmile soubor se zálohou certifikátu vyberete, budete mít možnost jej nainstalovat.


Zadejte heslo, které jste použili pro zálohu certifikátu a vyberte Dále.


Nyní máte nainstalován certifikát a vytvořen profil. Certifikát je nyní označen jako důvěryhodný. V tuto chvíli lze certifikát již použít v aplikaci Mail.app, je však ještě potřeba povolit funkci S/MIME.

Funkci S/MIME naleznete v Nastavení, v nabídce Pošta, kontakty, kalendáře. Zde vyberte konkrétní emailový účet, pro který budete Váš certifikát používat.


Nyní si můžete vybrat, zda-li si přejete maily pouze podepsat, nebo zároveň podepsat a šifrovat

Bylo-li vše korektně nastaveno a uloženo, v aplikaci Mail.app je nyní možno emaily podepisovat a šifrovat. Je-li nastaveno pouze podepisování, emaily budou podepisovány automaticky. Je-li zároveň nastaveno i šifrování, v aplikaci Mail.app se bude zobrazovat ikonka šifrování.